- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Risch PINE3RING-LINEN 5.5X8.5 Linen 3-Ring Pinehurst Binder (specify Color) 5 1/2" X 8 1/2"
| Manufacturer | Risch |
|---|---|
| Model Number | PINE3RING-LINEN 5.5X8.5 |
| Manufacturer Part # | PINE3RING-LINEN 5.5X8.5 |
| Construction | Vinyl |
| Style | Single |
| Size | 5-1/2" X 8-1/2" |
| Height | 8.5" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 1.25" |
| Weight | 15.5 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Risch, PINE3RING-LINEN 5.5X8.5, Linen 3-Ring Pinehurst Binder (specify color), 5 1/2" x 8 1/2", 1/2" Silver 3-ring Holds up to 12 clear vinyl page protectors (sold separately), Made in USA (minimum order 25 each) (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

