- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Risch PINE3RING-VINO 4.25X14 Vino Faux-cork Pinehurst Binder (specify Color) 4-1/4" X 14"
| Manufacturer | Risch |
|---|---|
| Model Number | PINE3RING-VINO 4.25X14 |
| Manufacturer Part # | PINE3RING-VINO 4.25X14 |
| Size | 4-1/4" X 14" |
| Style | 3-hole Binder/spine |
| Construction | Vinyl |
| Height | 14" |
| Width | 4.25" |
| Depth | 1" |
| Weight | 23.5 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Risch, PINE3RING-VINO 4.25X14, Vino faux-cork Pinehurst Binder (specify color), 4-1/4" x 14", 1/2" silver 3-ring holds up to 12 clear vinyl page protectors (sold separately), Made in USA (minimum order 25 each) (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

