KitchenRestock.com is your trusted source for Risch .
- Authorized Risch dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Risch PLACEMATDX-MILAN 16X12
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Risch PLACEMATDX-MILAN 16X12 Milan Simulated Woven Vinyl Premium Sewn Placemat (specify Color)
| Manufacturer | Risch |
|---|---|
| Model Number | PLACEMATDX-MILAN 16X12 |
| Manufacturer Part # | PLACEMATDX-MILAN 16X12 |
| Long Side / Diameter | 16" |
| Short Side | 12" |
| Material | Vinyl |
| Shape | Rectangular |
| Height | 12" |
| Width | 16" |
| Depth | 0.5" |
| Weight | 11.25 lbs |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Risch, PLACEMATDX-MILAN 16X12, Milan simulated woven vinyl Premium Sewn Placemat (specify color), 16" x 12", rectangular, semi-flexible, stitched edges with black non-skid backing, Made in USA (minimum order 25 each) (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
