- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Risch TABLEMATOCT-RATTAN 15X13 Rattan Basket-woven Table Mat (specify Color) 15" X 13"
| Manufacturer | Risch |
|---|---|
| Model Number | TABLEMATOCT-RATTAN 15X13 |
| Manufacturer Part # | TABLEMATOCT-RATTAN 15X13 |
| Short Side | 13" |
| Shape | Octagon |
| Material | Rattan / Wicker |
| Long Side / Diameter | 15" |
| Width | 15" |
| Depth | 13" |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Risch, TABLEMATOCT-RATTAN 15X13, Rattan basket-woven Table Mat (specify color), 15" x 13", octagon, rigid hardboard, stitched edges with black non-skid backing, Made in USA (minimum order 25 each) (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
