KitchenRestock.com is your trusted source for Risch .
- Authorized Risch dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Risch TABLEMATOCT-RIO 17X13
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Risch TABLEMATOCT-RIO 17X13 Rio Reptilian Pattern Table Mat (specify Color) 17" X 13"
| Manufacturer | Risch |
|---|---|
| Model Number | TABLEMATOCT-RIO 17X13 |
| Manufacturer Part # | TABLEMATOCT-RIO 17X13 |
| Long Side / Diameter | 17" |
| Shape | Octagon |
| Material | Vinyl |
| Short Side | 13" |
| Width | 17" |
| Depth | 13" |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Risch, TABLEMATOCT-RIO 17X13, Rio reptilian pattern Table Mat (specify color), 17" x 13", octagon, rigid hardboard, stitched edges with black non-skid backing, Made in USA (minimum order 25 each) (Packed By: 25 Each Per Case)
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
