Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other MB12-8
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Rocky Mountain Cookware MB12-8 2 Range Burner Broiler
| Manufacturer | Rocky Mountain Cookware |
|---|---|
| Model Number | MB12-8 |
| Manufacturer Part # | MB12-8 |
| Height | 3" |
| Width | 13.5" |
| Depth | 26.5" |
| Weight | 30 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Rocky Mountain Cookware MB12-8 Add-on Broiler For 2 Burner Nsf Approved., Made In Usa. Lifetime Warranty., 12" Wide X 24" Long X 5" High, Removable Stainless Steel Grease Tray Included, Which Adds 3" To Length And Is 1-1/2" Deep, Description Fits Most Commercial Ranges. This 2-burner, Broiler Is Designed For More Permanent Applications And Can, Handle The Higher Grease Volume Of A Professional Kitchen., It Features A Removable Grease Tray Adjustable Frame And A, Unique Broiler Design That Will Not Drip Grease Into The, Burners. Most Juices Burn Off In The Flare Pan Giving The, Smoky Broiled Flavor., Replacement Broiler Top & Flare Pan Order # 76-1280
