Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Rotisol 975SRIL Base Cabinet 38-5/8" W Retractable Table
Item:
#892052
Technical details
| Manufacturer | Rotisol USA |
|---|---|
| Model Number | 975SRIL |
| Manufacturer Part # | 975SRIL |
| Construction | Stainless Steel |
| Height | 25" - 30" |
| Depth (front - back) | 13" - 24" Deep |
| Width (side - side) | 37" - 48" Wide |
| Base Type | Enclosed Cabinet |
| Height | 29.88" |
| Width | 38.68" |
| Depth | 23.88" |
| Weight | 90 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Rotisol USA, 975SRIL, Base Cabinet, 38-5/8" W, retractable table, one shelf inside, stainless steel finish, casters with brakes, for GrandFlame 975's
