KitchenRestock.com is your trusted source for Rotisol .
- Authorized Rotisol dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Rotisol DI-R-H1
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Rotisol DI-R-H1 Drop-In Heated Display Module With Granite Top To Build Into Existing Counter
| Manufacturer | Rotisol USA |
|---|---|
| Model Number | DI-R-H1 |
| Manufacturer Part # | DI-R-H1 |
| Shelf Width (side - side) OA | 12" - 25" |
| Type | Built-in |
| Heated Shelf Construction | Granite / Stone |
| Controls | Thermostatic Controls |
| Height | 6" |
| Width | 24" |
| Depth | 20" |
| Weight | 70 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Rotisol USA, DI-R-H1, Drop-In Heated Display Module with Granite Top, to build into existing counter, 24" x 20" granite, electronic thermostat, digital display and temperature control (can be installed up to 40" from unit), stainless steel outer construction, 208/230v/60/1-ph, 40" cord