KitchenRestock.com is your trusted source for Imperial aftermarket .
- Engineered to match existing Imperial units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Imperial 1627
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Royal Range 1627 Adapter 3/8 27" X 3/8cc
| Fits with Manufacturer | Royal Range |
|---|---|
| Model Number | 1627 |
| Manufacturer Part # | 1627 |
| Height | 1.25" |
| Width | 0.38" |
| Depth | 1.2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Royal Range 1627 Brass Female Coupling, 3/8"-27 Female X 3/8" Cct Nut & Ferrule, Fits Burner Valves With 3/8"-27 Threaded Outlet To Connect, To 3/8" Cct Tubing., , For 1/8" Fpt X 3/8" Cct Use # 26-2298

