- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FG461200BLA Cube Truck Mobile 42-3/4"L X 28"W X 33"H
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FG461200BLA |
| Manufacturer Part # | FG461200BLA |
| Color | Black |
| Approvals | USDA Approved |
| Frame Type | Metal |
| Construction | Plastic |
| Height | 33" |
| Width | 42.75" |
| Depth | 28" |
| Weight | 39.9 lbs |
| UPC | 86876183993 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FG461200BLA, Cube Truck, mobile, 42-3/4"L x 28"W x 33"H, 12 cu. ft. size (400 lb. capacity), open top, metal frame design, black, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
