- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FG461900BLA Cube Truck Mobile 48"L X 34-1/8"W X 36-1/2"H
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FG461900BLA |
| Manufacturer Part # | FG461900BLA |
| Approvals | USDA Approved |
| Frame Type | Metal |
| Color | Black |
| Construction | Plastic |
| Height | 36.5" |
| Width | 48" |
| Depth | 34.13" |
| Weight | 60.01 lbs |
| UPC | 86876184037 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FG461900BLA, Cube Truck, mobile, 48"L x 34-1/8"W x 36-1/2"H, 20 cu. ft. size (600 lb. capacity), open top, metal frame design, black, HACCP, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
