- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FG472700BLA Utility Truck Mobile 59"L X 33-1/8"W X 43"H
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FG472700BLA |
| Manufacturer Part # | FG472700BLA |
| Construction | Plastic |
| Color | Black |
| Frame Type | Metal |
| Approvals | USDA Approved |
| Height | 43" |
| Width | 59" |
| Depth | 33.13" |
| Weight | 108 lbs |
| UPC | 86876184136 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FG472700BLA, Utility Truck, mobile, 59"L x 33-1/8"W x 43"H, 27 cu. ft. size (1200 lb. capacity), open top, heavy duty metal frame design, 5" casters, black, HACCP, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
