- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FG9G7800WHT ProSave® Sliding Container Lid Fits Container Fits BRUTE® 263223-1/2" Dia. X 5-1/4"H
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FG9G7800WHT |
| Manufacturer Part # | FG9G7800WHT |
| Style | Rotating |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Height | 5.25" |
| Width | 23.5" |
| Weight | 5 lbs |
| UPC | 86876203608 |
| NSF | Yes |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FG9G7800WHT, ProSave® Sliding Container Lid, fits container fits BRUTE® 2632,23-1/2" dia. x 5-1/4"H, includes 4 cup portioning scoop (9G53), clear rotating sliding door, dishwasher safe, white, NSF (CANNOT BREAK CASE)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
