- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FG9P9000BLA Plaza™ Jr. Container 35 Gallon 21-2/5"W X 20-3/10"D X 41-1/10"H
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FG9P9000BLA |
| Manufacturer Part # | FG9P9000BLA |
| Shape | Rectangular |
| Liner | No Liner |
| Lid Style | Swing / Hinged Door |
| Material | Plastic / Poly - |
| Receptacle Color | Black |
| Height | 41.1" |
| Width | 21.4" |
| Depth | 20.3" |
| Weight | 55.4 lbs |
| UPC | 86876167047 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FG9P9000BLA, Plaza™ Jr. Container, 35 gallon, 21-2/5"W x 20-3/10"D x 41-1/10"H, black, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
