- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FG9W2500LGRAY Slim Jim® Confidential Document Container With Lid 15-7/8 Gallon
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FG9W2500LGRAY |
| Manufacturer Part # | FG9W2500LGRAY |
| Lid Style | Flat Top |
| Liner | No Liner |
| Shape | Rectangular |
| Material | Plastic / Poly - |
| Receptacle Color | Gray |
| Height | 24.9" |
| Width | 23.1" |
| Depth | 11" |
| Weight | 7.25 lbs |
| UPC | 86876167603 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FG9W2500LGRAY, Slim Jim® Confidential Document Container with Lid, 15-7/8 gallon, 23-1/10" x 11" x 24-9/10"H, light gray, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
