Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Rubbermaid FGL15300WH00 Disposable Dust Mop 24"L X 5"W Cut-end
Item:
#96196
Technical details
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FGL15300WH00 |
| Manufacturer Part # | FGL15300WH00 |
| Head Length | 24" |
| Head Color | White |
| Type | Head Only |
| Head Construction | Blend |
| Width | 24" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.9 lbs |
| UPC | 86876045505 |
| Made in USA | Yes |
Rubbermaid FGL15300WH00 Disposable Dust Mop 24"L X 5"W Cut-end
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FGL15300WH00, Disposable Dust Mop, 24"L x 5"W, cut-end, full-tie backing, white, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
