- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FGL25500WH00 Disposaduster® Disposable Dust Mop 36"L X 5"W Pre-treated
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FGL25500WH00 |
| Manufacturer Part # | FGL25500WH00 |
| Head Construction | Blend |
| Type | Head Only |
| Head Color | White |
| Head Length | 36" |
| Width | 36" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.08 lbs |
| UPC | 86876051865 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FGL25500WH00, Disposaduster® Disposable Dust Mop, 36"L x 5"W, pre-treated, cut-end, full-tie backing, white, Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
