- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FGS3ETBKPL Howard Classics Recycling Receptacle "Cans Or Bottles" 25 Gallon
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FGS3ETBKPL |
| Manufacturer Part # | FGS3ETBKPL |
| Type | 1 Stream, "Cans And/or Bottles" |
| Finish | Black |
| Metal Type | Steel |
| Height | 35.5" |
| Width | 18" |
| Weight | 52.47 lbs |
| UPC | 97591106686 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FGS3ETBKPL, Howard Classics Recycling Receptacle, "Cans or Bottles", 25 gallon, 18" dia. drop top with levelers, steel construction, plastic liner, indoor/outdoor, black powder coated (6 weeks lead time), Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.
