- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FGSC18EPLSM Silhouette Indoor Receptacle 20 Gallon 19" X 19" X 32"H
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FGSC18EPLSM |
| Manufacturer Part # | FGSC18EPLSM |
| Material | Steel |
| Shape | Square |
| Lid Style | Open Top |
| Liner | Plastic Liner |
| Height | 32" |
| Width | 19" |
| Depth | 19" |
| Weight | 43.8 lbs |
| UPC | 97591123331 |
| Made in USA | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FGSC18EPLSM, Silhouette Indoor Receptacle, 20 gallon, 19" x 19" x 32"H, square, open top, retainer band with leak proof plastic rigid liner, silver metallic, steel (6 weeks lead time), Made in USA
Certifications
Made in the USA
This item was made in the United States of America.

