- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Rubbermaid FGWB96RAL Steel Wastebasket 11" L X 21" W X 30" H 96 Qt. Capacity
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Model Number | FGWB96RAL |
| Manufacturer Part # | FGWB96RAL |
| Height | 30" |
| Width | 11" |
| Depth | 21" |
| Weight | 12.33 lbs |
| UPC | 97591042168 |
| UL | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid Commercial Products, FGWB96RAL, Steel Wastebasket, 11" L x 21" W x 30" H, 96 qt. capacity, open top, almond, UL, ADA
Certifications
UL Listed
The item has been tested by Underwriters Laboratories (UL) for sanitation hazard standards and meets or exceeds expectations.
