$123.82
$209.16
Compare Price
You save
$85.34
(41%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other RBMD3540-75
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Rubbermaid RBMD3540-75 Container Waste
Item:
#1180123
Technical details
| Fits with Manufacturer | Rubbermaid |
|---|---|
| Model Number | RBMD3540-75 |
| Manufacturer Part # | RBMD3540-75 |
| Height | 11" |
| Width | 20.5" |
| Depth | 29.75" |
| Weight | 7 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Rubbermaid RBMD3540-75 Container Waste
$123.82
$209.16
You save
$85.34
(41%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Rubbermaid RBMD3540-75 Color Blue, Material Plastic, Width 20", Capacity 23 Gal, 87 L, Depth 30"

