- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Russell -ACP-1 Valve Expansion Auto Acp 1
| Fits with Manufacturer | Russell |
|---|---|
| Model Number | -ACP-1 |
| Manufacturer Part # | -ACP-1 |
| Height | 3.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 5" |
| Weight | 1.65 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Russell -ACP-1 Temperature Range 300 F Maximum Working Temperature, Inlet 1/4" Sae, Outlet 3/8-1/2" Sae Adjustable, Note For R-12 R-22 R-134a R-401a R-402a R-404a, R-407a R-407b R-502 R-507 Refrigerants, Pounds Per Square Inch 500 Maximum Working

