$166.61/Pair
$261.17
Compare Price
You save
$94.56
(36%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for San Jamar .
- Authorized San Jamar dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock San Jamar 851277
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
San Jamar 851277 Gloves Neoprene Pair 31
Item:
#1203677
Technical details
| Manufacturer | San Jamar |
|---|---|
| Model Number | 851277 |
| Manufacturer Part # | 851277 |
| Height | 2.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 16.5" |
| Weight | 1.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | OEM |
San Jamar 851277 Gloves Neoprene Pair 31
$166.61/Pair
$261.17
You save
$94.56
(36%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
San Jamar 851277 Neoprene Gloves 31" Max Temp 400 Degrees F
