Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for San Jamar .
- Authorized San Jamar dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock San Jamar DFG1000M
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
San Jamar DFG1000M D Shield Cut Resistant Gloves
Item:
#1516680
Technical details
| Manufacturer | San Jamar |
|---|---|
| Model Number | DFG1000M |
| Manufacturer Part # | DFG1000M |
| Height | 1.45" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 9.25" |
| Weight | 0.09 lbs |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
San Jamar DFG1000M D Shield Cut Resistant Gloves
