Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for San Jamar .
- Authorized San Jamar dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock San Jamar N353
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
San Jamar N353 17in Neoprene Gloves
Item:
#1201340
Technical details
| Manufacturer | San Jamar |
|---|---|
| Model Number | N353 |
| Manufacturer Part # | N353 |
| Height | 4" |
| Width | 8" |
| Depth | 8.25" |
| Weight | 0.95 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
San Jamar N353 Neoprene Gloves 17" Max Temp 400 F

