- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Sapphire Manufacturing SMADR-246012 Sapphire Dunnage Rack 60"W X 24"D X 12"H Capacity 2000 Lbs.
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMADR-246012 |
| Manufacturer Part # | SMADR-246012 |
| Width (side - side) | 60 - 72"W |
| Height | 12" |
| Material | Aluminum |
| Depth (front - back) | 24" |
| Height | 12" |
| Width | 60" |
| Depth | 24" |
| UPC | 83765411103 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMADR-246012, Sapphire Dunnage Rack, 60"W x 24"D x 12"H, capacity 2000 lbs., 1-1/2" square aluminum legs with plastic feet, heavy duty fully welded construction with 1- 1/2” square aluminum tubing, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
