- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Sapphire Manufacturing SMLDR-12 Underbar Liquor Bottle Display Unit Freestanding
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMLDR-12 |
| Manufacturer Part # | SMLDR-12 |
| Construction | Stainless Steel & Galvanized |
| Depth (front - back) OA | 18" - 19" |
| Type | Free Standing |
| Steps | (4) |
| Width (side - side) OA | 7" - 12" |
| Height | 33.25" |
| Width | 12" |
| Depth | 18" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMLDR-12, Underbar Liquor Bottle Display Unit, freestanding, 12"W x 18"D x 33-1/4"H overall size, (4) steps, 18/304 stainless steel construction, galvanized steel legs & bracing with adjustable plastic bullet feet, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
