- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Sapphire Manufacturing SMMW-18 Microwave Shelf Wall Mount 24"W X 18"D
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMMW-18 |
| Manufacturer Part # | SMMW-18 |
| Type | 400 Series |
| Width (side - side) | 24" |
| Mounting | Wall |
| Gauge | 18 |
| Construction | Stainless Steel |
| Depth (front - back) | 18" |
| Width | 24" |
| Depth | 18" |
| Weight | 9.92 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMMW-18, Microwave Shelf, wall mount, 24"W x 18"D, reinforced hem edge, pre-drilled holes for wall mounting, 18/400 series stainless steel construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
