- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Sapphire Manufacturing SMWCSU24-36 Wire Shelving Set Shelf (24" X 36") Includes: (4) Sleeve Clips Per Shelf
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMWCSU24-36 |
| Manufacturer Part # | SMWCSU24-36 |
| Width (side - side) | 24" |
| Depth (front - back) | 36" |
| Finish | Chrome |
| Width | 24" |
| Depth | 36" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMWCSU24-36, Wire Shelving Set, Shelf, (24" x 36") includes: (4) sleeve clips per shelf, wire, chrome plated finish, (per pack = 4 each), Post, (74") for wire shelving, with non-skid, adjustable foot, chrome-plated finish, (per pack = 4 each), NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
