- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Sapphire Manufacturing SMWES18-30 Shelf (18" X 30") Includes: (4) Sleeve Clips Per Shelf
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMWES18-30 |
| Manufacturer Part # | SMWES18-30 |
| Finish | Epoxy Coated, Gray |
| Width (side - side) | 30" |
| Depth (front - back) | 18" |
| Width | 30" |
| Depth | 18" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMWES18-30, Shelf, (18" x 30"), includes: (4) sleeve clips per shelf, wire, grey epoxy coated finish, NSF (per pack = 2 each)
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.