- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Sapphire Manufacturing SMWS-16120 Shelf Wall Mounted 120"W X 16"D
| Manufacturer | Sapphire Manufacturing |
|---|---|
| Model Number | SMWS-16120 |
| Manufacturer Part # | SMWS-16120 |
| Construction | Stainless Steel |
| Gauge | 18 Gauge |
| Width (side - side) | 120" |
| Depth (front - back) | 16" |
| Type | 400 Series |
| Width | 120" |
| Depth | 16" |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Sapphire Manufacturing, SMWS-16120, Shelf, wall mounted, 120"W x 16"D, rolled front edge, 1-1/2"H rear up-turn, includes (3) removable angled wall brackets, 18/400 series stainless steel construction, KD, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
