Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Savory aftermarket .
- Engineered to match existing Savory units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Savory 12355SP
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Savory 12355SP Infinite Control
| Fits with Manufacturer | Savory |
|---|---|
| Model Number | 12355SP |
| Manufacturer Part # | 12355SP |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 2.13" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Savory 12355SP 240v/15a )( Infinite ) Terminal( 5, 1/4" Tab, , L1 L2(line) P(pilot) H1 H2(load) ), Contacts( N.o. ), Style( Rotary ), Markings( 1-10 ), , Shaft( 1/4" Od, 11/16" Lg, .187 Flat Down ), 22-1/2 % At Low, Savory Dial # 22-1071, Savory Pizza Baker Rt-3pz, Toaster Model Rb33 Rt-2

