Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Savory 21842 Potentiometer 500 Ohms
| Fits with Manufacturer | Savory |
|---|---|
| Model Number | 21842 |
| Manufacturer Part # | 21842 |
| Height | 0.38" |
| Width | 6.25" |
| Depth | 7.5" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Canada |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Savory 21842 Potentiometer 208/240v 500 Ohms (speed Control), Use Indicator Knob # 22-1064, With Connection Up, Right Term 11-3/4" Black Lead &, Center Term 11-3/4" Blue Lead., Actual Resistance 400 Ohm With Diode Connected., Savory Toaster Rb-33vs Rt-2mbk Rt-2vs Rt-2vsho C40vs

