FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Skyfood Equipment .
- Authorized Skyfood Equipment dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Skyfood Equipment PD3TS18
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Skyfood Equipment PD3TS18 Steam Line Pizza Display Case 22"W X 19"D X 31-1/2"H 304 Stainless Steel Tubular Heating Element
| Manufacturer | Skyfood Equipment |
|---|---|
| Model Number | PD3TS18 |
| Manufacturer Part # | PD3TS18 |
| Width (side - side) | 19" - 24" |
| Shelves | 3 Shelves |
| Service Type | Full Service |
| Display Rack Type | Rotating Rack |
| Exterior | Aluminum, Glass & Stainless Steel |
| Height | 31.5" |
| Width | 22" |
| Depth | 19" |
| Weight | 73 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Skyfood Equipment , PD3TS18, Steam Line Pizza Display Case, 22"W x 19"D x 31-1/2"H, 304 stainless steel tubular heating element, revolving 3-tier rack with (3) 18" removable aluminum trays, LED lighting, tempered glass with server side swing door, aluminum frame, stainless steel base, 120v/60/1-ph, 718 watts

