FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Skyfood Equipment .
- Authorized Skyfood Equipment dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Skyfood Equipment PQV-04
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Skyfood Equipment PQV-04 Vettro Warming Shelf Countertop 24" X 16" Warming Surface
| Manufacturer | Skyfood Equipment |
|---|---|
| Model Number | PQV-04 |
| Manufacturer Part # | PQV-04 |
| Height | 5" |
| Width | 24" |
| Depth | 17" |
| Weight | 69 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Skyfood Equipment , PQV-04, Vettro Warming Shelf, countertop, 24" x 16" warming surface, 212-302 temperature range, digital temperature control, capillary thermostat, black tempered glass warming surface, black enamel finish stainless steel base, 4.6 amps, 500 watts, 110v/60hz, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.

