KitchenRestock.com is your trusted source for Skyfood Equipment .
- Authorized Skyfood Equipment dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Skyfood Equipment VP215C
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Skyfood Equipment VP215C VacMaster® Vacuum Packaging Machine Commercial Table Model
| Manufacturer | Skyfood Equipment |
|---|---|
| Model Number | VP215C |
| Manufacturer Part # | VP215C |
| Seal Bar Length | 10" Seal Bar(s) |
| Type | Countertop |
| Chambers Quantity | Single Chamber |
| Packaging Type | Vacuum |
| Height | 15" |
| Width | 20" |
| Depth | 14" |
| Weight | 95 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Skyfood Equipment , VP215C, VacMaster® Vacuum Packaging Machine, commercial, table model, 1 bar, 10-1/4" L x 1/8" W seal, 20-40 seconds cycle time, 11-1/4" x 15-1/4" x 5" chamber, stainless steel construction with smoky-clear lid, 1/4 HP, 110v/60/1-ph
