- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Somerset 5000-203 Switch Power Green Start N/o
| Manufacturer | Somerset |
|---|---|
| Model Number | 5000-203 |
| Manufacturer Part # | 5000-203 |
| Height | 0.85" |
| Width | 4" |
| Depth | 6.2" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Somerset 5000-203 Power Switch Normally Open Color Greenpush-button, Material Plastic Note Fits 11/16"(17mm) I.d. Hole Outer, Diameter 25/32" Outer Diameter 20mm Switch Act, Normally Open Terminals Wire Leads Voltage 250v Ac, Weight .026lb

