Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Somerset .
- Authorized Somerset dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Somerset -5000-225
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Somerset -5000-225 Reed Switch Somerset
Item:
#1325801
Technical details
| Manufacturer | Somerset |
|---|---|
| Model Number | -5000-225 |
| Manufacturer Part # | -5000-225 |
| Height | 7" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
Somerset -5000-225 Reed Switch Somerset
$99.33
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Somerset -5000-225 Reed Switch Somerset

