Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 1010301
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Southbend 1010301 Dial 2 1/2 D 150 500
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1010301 |
| Manufacturer Part # | 1010301 |
| Height | 1.25" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1010301 [ 2-1/2" Dia ] [ 150-500] [mount .290"] [ Flat Down ], For Fd Type Gas T Stat., Blodgett, Montague, 115 115a 115z 2-115 2-115a 2-115b 2-115c, 2-115z 2-70 2-70a 2-70b 2-70c 2-70z 70 70a, 70z R2-85 R2-85a R85 R85a Se115 Se2-115, Se2-70 Se70 Sl115ah Sl115ap Sl2-115ah Sl2-115ap, Sl2-70ah Sl2-70ap Sl70ah Sl70ap, Southbend, Us Range Oven T Stat # 46-1042, Vulcan Oven Hm60 Series 1700 7000 7800 Gh Ghm

