Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1011815 Switch 7/8 X 1 1/2 Spdt Ctr Off
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1011815 |
| Manufacturer Part # | 1011815 |
| Height | 1.7" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1011815 [ Rocker Switch ] [ Fits Hole 7/8" X 1-1/2" ][ On/off/on ], [ Spdt (ctr-off) ] [ Terminals 6ea (1/4" Tabs) ], [amp/volt 10a/250v 15a/125v ] [ Color Black], Southbend Oven V10 V20 Vs10 & F-gas (new Style Models).
