Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Southbend .
- Authorized Southbend dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Southbend 1140700
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Southbend 1140700 Tube Screen 13 3/4'' X 13 3/4''
Item:
#1135719
10+ bought in past months
Technical details
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1140700 |
| Manufacturer Part # | 1140700 |
| Height | 0.25" |
| Width | 13.63" |
| Depth | 13.75" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | OEM |
Southbend 1140700 Tube Screen 13 3/4'' X 13 3/4''
$28.31
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1140700 Mesh Basket Support 13-3/4" X 13-3/4", Dean Fryer, Frymaster Fryer, Southbend Fryer 14-32 36 42 18-36 42
