$66.28
$130.01
Compare Price
You save
$63.73
(49%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Southbend aftermarket .
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1170425
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Southbend 1170425 Fuse Ktkr 12
Item:
#1141000
Technical details
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1170425 |
| Manufacturer Part # | 1170425 |
| Height | 0.25" |
| Width | 0.25" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Southbend 1170425 Fuse Ktkr 12
$66.28
$130.01
You save
$63.73
(49%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1170425 13/32" X 1-1/2" Fast Acting Suplimentary
