Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Southbend 1172130 Knob 1 13/16 D Pointer
| Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1172130 |
| Manufacturer Part # | 1172130 |
| Height | 0.9" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 1.75" |
| Weight | 0.05 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1172130 Black & Silver Indicator Knob Cook Or Timer, [ 1-13/16" Dia ] [ Pointer] [mount .190" Round], [position Set Screw At 3 00, 6 00, Southbend, Oven Series Eb Es Gb Gs V Vs, All Beginning With X Where Applicable., Steamer R-1 Beginning 10/23/95 S/n 93k01285.
