$2.39
$3.83
Compare Price
You save
$1.44
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Southbend aftermarket .
- Engineered to match existing Southbend units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Southbend 1172650
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Southbend 1172650 Leg Pad (plate) For
Item:
#1130061
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Southbend |
|---|---|
| Model Number | 1172650 |
| Manufacturer Part # | 1172650 |
| Height | 0.5" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 1 lb |
| Hazardous | False |
| Product Type | Non-OEM |
Southbend 1172650 Leg Pad (plate) For
$2.39
$3.83
You save
$1.44
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Southbend 1172650 Leg Plate By Chg(r) Removable, Weight 1.0 Lb

