- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
SPG International SR560Y ISS Security Unit Stationary 60"W X 24"D X 68"H
| Manufacturer | SPG International |
|---|---|
| Model Number | SR560Y |
| Manufacturer Part # | SR560Y |
| Height | 68" |
| Intermediate Shelves | No Shelves |
| Depth (front - back) | 24" |
| Width (side - side) | 60" |
| Type | Stationary |
| Finish | Epoxy Coated, Gold |
| Construction | Wire |
| Height | 68" |
| Width | 60" |
| Depth | 24" |
| Weight | 177 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
SPG International, SR560Y, ISS Security Unit, stationary, 60"W x 24"D x 68"H, standard, includes: (4) posts, top & bottom shelves, (2) side panels, (2) back panels, (2) front doors, intermediate shelves not included, wire construction, Gold Bond® with antimicrobial finish
