FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
SPG International TPR-84-S Universal Stainless® Pot Rack Table Mount 78"W
| Manufacturer | SPG International |
|---|---|
| Model Number | TPR-84-S |
| Manufacturer Part # | TPR-84-S |
| Bar Design | Triple |
| Width (side - side) | 73" - 84" |
| Rack Construction | Stainless Steel |
| Hook Design | Double |
| Hook Construction | Stainless Steel |
| Width | 78" |
| Weight | 50 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
SPG International, TPR-84-S, Universal Stainless® Pot Rack, table mount, 78"W, triple-bar circular design, 3/16" x 2" stainless steel construction, tubular pot rack table supports mounted through table top & secured to undershelf or cross rail, includes (3) stainless steel double-prong pot hooks per foot, for 84"W work table
