Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other EFV-1/4-C
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Sporlan EFV-1/4-C Valve Txv R22 1/4"x3/8" Swt
Item:
#1130011
Technical details
| Manufacturer | Sporlan |
|---|---|
| Model Number | EFV-1/4-C |
| Manufacturer Part # | EFV-1/4-C |
| Height | 3" |
| Width | 4" |
| Depth | 4.25" |
| Weight | 1.03 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Sporlan EFV-1/4-C Length 30" Capillary, 762 Mm Capillary, Inlet 1/4" Odf, Outlet 3/8" Odf, Note For R-22 Refrigerant
