Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 1044-0421-1755
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Standard Keil 1044-0421-1755 Leg (1/2 13 4"h S/s)
| Fits with Manufacturer | Standard Keil |
|---|---|
| Model Number | 1044-0421-1755 |
| Manufacturer Part # | 1044-0421-1755 |
| Height | 1.75" |
| Width | 1.75" |
| Depth | 5" |
| Weight | 0.93 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Standard Keil 1044-0421-1755 Material Stainless Steel, Weight .93 Lb, Height 4" Adjustable 1-1/2", Load Capacity 8000 Lb Per Set Of 4, Thread 1/2-13 Mounting Stud

