KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 1199-2504-4000
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Standard Keil 1199-2504-4000 Caster Stem 5" 5/8 11 W/brk
| Fits with Manufacturer | Standard Keil |
|---|---|
| Model Number | 1199-2504-4000 |
| Manufacturer Part # | 1199-2504-4000 |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 1.86 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Standard Keil 1199-2504-4000 Color Gray, Material Rubber Non-marking Wheel, Length 1 1/2" Stem, Caster Brake Y, Load Capacity 1000 Lb Per Set Of 4, Wheel Diameter 5", Thread 40671, Caster Type Stem, Swivel
