Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Standard Keil 1230-1210-3000 Lock Cylinder S/s Face
Item:
#1137982
Technical details
| Fits with Manufacturer | Standard Keil |
|---|---|
| Model Number | 1230-1210-3000 |
| Manufacturer Part # | 1230-1210-3000 |
| Height | 0.75" |
| Width | 1" |
| Depth | 2.5" |
| Weight | 0.15 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Standard Keil 1230-1210-3000 Lock Cylinder S/s Face
About this item
Product Details
Product Details
Standard Keil 1230-1210-3000 Material Stainless Steel, Weight .146 Lb, Length 7/8", 22 Mm, Includes 2 Keys, Type 180 Degrees Cam Action, Panel Or Door Maximum Thickness 1/4"
